Среда, 13, април, Свечана сала Прве крагујевачке гимназије од 20 часова. Вече посвећено музици Лудвига ван Бетовена.
Мирослав Павловић виолина
Биљана Горуновић клавир
ПРОГРАМ / PROGRAM
Л. ван Бетовен / L. van Beethoven
:
Романса Еф дур, оп. 50 за виолину и клавир
Romanze F dur op. 50 za violinu i klavir
Соната Еф дур оп. 10, бр. 2 за клавир
Sonata F dur op. 10, br. 2 za klavir
Allegro
Allegretto
Presto
Соната Крајцерова А дур оп. 47, за виолину и клавир
Sonata A dur op. 47 (Kreutzer) za violinu i klavir
Adagio sostenuto. Presto
Andante con Variazioni
Presto
Концертмајстор Београдске Филхармоније МИРОСЛАВ ПАВЛОВИЋ рођен је у Крагујевцу где је и започео своје музичко образовање.. Био је ученик Школе за музичке таленте у Ћуприји, а потом студент ФМУ у класи проф. Александра Павловића. Године 1999. промовисан је у концертмајстора Београдске филхармоније. Сарађивао је са великим уметницима као што су Зубин Мехта, Михаил Јуровски, Николај Лугански, Миша Мајски, Урош Лајовиц, Мухај Танг и др.
Веома је активан и као солиста, те се истичу наступи такве врсте са матичним оркестром, као и Оркестром војске „Станислав Бинички“, „Српским Камерним Оркестром“, затим пијанистима Иваном Павловић, Биљаном Горуновић, Катарином Пиповић и другима.
Камерна музика му је посебно важан и заступљен сегмент уметничког стваралаштва. Павловић концертира на месту прве виолине Гудачког квартета Мокрањац, уметнички je руководилац Октета Београдске Филхармоније,прва виолина гудачког квартета „Арс“, сарадник је многих камерних састава у Србији и шире. Као камерни музичар сарађивао је са Горданом Николићем, Јане Томсен, Александром Шандоровим, Сандром Белић, Љиљаном Несторовском, Хагајем Шахамом и многим другим. Уметнички је руководилац и концертмајстор градског камерног оркестра „Шлезингер“.
Павловић се бави педагошким радом на Академији уметности Нови Сад, као професор виолине.
БИЉАНА ГОРУНОВИЋ је рођена 1968. године у Београду. Клавир је почела да учи са шест година у Музичкој школи „Мокрањац“, где завршава ниже и средње образовање и као најбољи дипломац 1984. године добија награду из фонда „Смиљка Узелац“. Као ученик ниже и средње школе осваја три пута I награду на Републичком и три пута II награду на Савезном такмичењу. До 1995.године школовала се у Москви на Училишту при Конзерваторијуму „Чајковски“, у класи проф. Ларисе Мохел, а код проф. Глеба Акселрода завршава редовне и постдипломске студије на Државном Конзерваторијуму „Чајковски“. Звање магистра уметности стиче и на Факултету музичке уметности у Београду 1997. године у класи проф. Јокут Михаиловић. Докторирала је у априлу 2016. на ФМУ у Београду.
Биљана Горуновић је била дугогодишњи члан ансамбла „Орфеј“ Музичке омладине Београда. Учествовала је као солиста и као члан различитих камерних састава на бројним концертима широм Србије и бивше СФРЈ. Наступала је са Београдском филхармонијом и диригентом Бојаном Суђићем, са оркестром ЈНА и диригентом Ангелом Шуревим у циклусу „Млади за младе“, са гудачима Св.Ђорђа и диригентом Петром Ивановићем, оркестром „Камерата академика“ и диригентом Андрејом Бурсаћем, а поводом обележавања 120 година Коларчеве задужбине, 65 година од отварања Велике дворане и 60 година постојања Радио оркестра, свирала је са Симфонијским оркестром Радио Телевизије Србије и диригентом Станком Шепићем. Наступала је са кларинетистом Александром Тасићем, виолинистом Јованом Богосављевићем, бубњарем Драгољубом Ђуричићем као и са Државним гудачким квартетом „Глинка“ из Москве.
У Русији и бившем СССР-у Биљана Горуновић је одржала низ солистичких концерата. Ту је и почела своју сарадњу са концертним певачима Људмилом Ивановом, у Москви и Људмилом Грос, Мирјаном Савић, Јеленом Влаховић, Катарином Јовановић у Србији. Гостовала је у Грчкој, Чешкој, Немачкој, Шпанији, Норвешкој, Данској, Русији.
Добитник је почасне дипломе на Међународном конкурсу „Мариа Каналс“ у Барселони 1991. године. Лауреат је II Међународног конкурса Шопенове музике у Гетингену (Немачка) 1993. године. Њено свирање на Гала концерту победника овог Конкурса снимљено је и на компакт диску.
Поводом обележавања 50 година од смрти композитора Милоја Милојевића, премијерно је извела циклус „Камеје“ оп. 51, а затим их снимила на компакт диск ПГП РТС заједно са „Минијатурама“ и „Мелодијама и ритмовима са Балкана“ истог аутора. На ранг листи критичара НИН-а концерт посвећен делима Милоја Милојевића је проглашен за најбољи концерт у 1999. години. Члан је Удружења музичких уметника Србије од 1994. године.
Добитник је награде Удружења музичких уметника Србије за најбољи концерт у 2006. години.
Своју педагошку каријеру остварује као редовни професор на Катедри за клавир где предаје клавир као главни предмет и Методику наставе клавира на Академији уметности у Новом Саду. У периоду 2012-2018. била је шеф Катедре за клавир.